Galerie Pavilon

Galerie Pavilon spolupracuje s webovým portálem www.GoOut.cz.


Od 22.4. do 13.6.2016 výstava umělců Anne des Brugassières a Johannes Beccer – Philoxenie

Anne des Brugassières se narodila roku 1963 v německém Krefeldu. Je vyučenou keramičkou a designérkou. Od roku 1994 umělkyní na volné noze. Žije na jihu Francie.

Johannes Beccer se narodil roku 1952 v německém Kempenu. Studoval na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfu u profesora Josepha Beuyse. Studium ukončil v roce 1972. Od té doby působí jako sochař a keramik na volné noze. Od roku 1983 žije ve Francii. Za svou kariéru měl mnoho výstav v Německu, Francii, Španělsku, Švýcarsku a Nizozemí.

Již dvacet let spolu oba umělci sdílí profesní i soukromý život. Oba spojuje práce s jílem v počátcích kariér během osmdesátých let. Johannes působil jako vedoucí keramické dílny, zatímco Anna dokončovala keramickou školu. Později se oba uchylují i k jiným materiálům.
Anna nejčastěji pracuje se dřevem, které tvaruje motorovou pilou. Tuto techniku posledních dvacet let neustále vylepšuje. Sošky dále zpracovává pomocí ohně a barevných pigmentů. Její dílo vychází jak z evropských tradic, tak z dědictví primitivních společností. Společným jmenovatelem pro její sochy i malby je ryzí humanismus, přirozenost a humor.
Johannes pracuje s celou škálou materiálů (dřevo, ocel, nerosty, bronz , beton) a barev. Jeho sochy jsou především figurativní, vzpřímené a charakteristicky protáhlé. Jím ztvárněná figura je povýšena nad destruktivní povahu lidské přirozenosti.
Anna s Johanesem cestují po kočovném způsobu Evropou. Často svá díla prezentují během jednotýdenních výstav zejména v interakci s architekturou a designem. Stálou výstavu je možno vidět v Kolíně nad Rýnem.
Aktuální výstava v Pavilonu nese jméno Philoxenie a jsou na ní prezentovány nejen sochy z bronzu, kamene, dřeva a oceli, ale i malby na plátno i dřevo.
 
Kontakty
Tel: 286 017 706
Mobil: 737 251 541
E-mail: galeriepavilon@stockist.cz
www.stockist.cz

Otevírací doba
Po – Pá: 10.00 – 19.30
So: 10.00 – 18.00


Prohlédně si také Archiv výstav